Vše o zubech

Krvácení dásní

Krvácení dásní je jedním ze znaků zánětu dásní (gingivitis). Mezi další znaky patří otok a zarudnutícitlivost či bolestivost při čištěn.

Projevuje se u vás některý z těchto příznaků? Záněty dásní jsou prvním příznakem počínající parodontitidy, proto byste je neměli brát na lehkou váhu. Gingivitida je naštěstí návratný proces, ale snadno se zvrhne v parodontitidu, kde jsou již trvalé následky na kosti a okolních strukturách.

Krvácení dásní vzniká tam, kde se nachází nahromaděný zubní plak v důsledku nedostatečného čištění. Měli byste navštívit zubního lékaře či dentální hygienistku, která vás bude instruovat, jak tento problém vyřešit.

Co dělat proti zánětům dásní:

Hlavní je zaměřit se na lepší techniku čištění a používání vhodných dentálních pomůcek. Existují pacienti, u kterých záněty dásní nejsou na první pohled zřetelné. Jsou to zejména kuřáci. Dále pak lidé, kteří sice používají vyhovující techniku čištění zubů, ale nepoužívají mezizubní kartáčky. U těchto lidí často onemocnění probíhá skrytě a o to je nebezpečnější. Proto jen při speciálním vyšetření dochází k odhalení krvácení dásní. Doporučuji vám tedy absolvovat hodinu dentální hygieny, kde je možné tento problém včas diagnostikovat a začít řešit. Po zlepšení techniky čištění je možné přidat i léčebné ústní vody apod.

Jak vzniká zánět dásní a parodontitida?

logo-karident-2

Naše stomatologické centrum se specializuje nejen na preventivní a záchovnou stomatologii, ale i ošetření parodontologických pacientů. Pravidelně se zúčastňujeme kurzů a školení zaměřených na nejmodernější způsoby ošetření ve stomatologii a v dentální hygieně. Spolupracujeme s předními zubními laboratořemi v Brně.