Naše služby

Snímatelné zubní náhrady

Zubní protetika je obor stomatologie, který se zabývá náhradami od jednotlivých částí zubu, přes zuby jako celek – částečně snímatelný náhrada, až po skupiny zubů či celý chrup – celkově snímatelný náhrada.Částečně snímatelná

Částečná snímatelná protéza je zubní náhrada, která většinou nahrazuje více ztracených zubů. Mezi pacienty je méně oblíbená, protože je vyrobena z pryskyřice a tu není možné dokonale esteticky upravit. Druhá věc je její ukotvení na sousedních zubech pomocí háčků či jiných spojů. Tyto spoje nejsou stabilní a často se lámou nebo snímatelná protéza padá. Pacienti si na ně zvykají různě dlouhou dobu. Cena částečné snímatelné náhrady je ve srovnání s fixními zubními náhradami nižší.


Celkově snímatelná

Totální náhrada je složena z pryskyřičného těla, do kterého jsou zasázené umělé zuby. Naštěstí se dnes vyrábí v čím dál menším množství, protože je všeobecně známo, jak předcházet ztrátě zubů, než mít “umělé zuby“ A to hlavně díky dentální hygieně a prevenci vzniku zubního kazu a paradentózy. Zubní protéza ne každému vyhovuje, lidé si na ni dlouho zvykají. Jejím hlavním problémem je nedokonalé přilnutí ke sliznicím a její následné padání při nevhodných anatomických podmínkách v dutině ústní. Existuje ale na trhu řada zubních lepidel, které pomohou, aby se zubní protéza udržela na svých místech.

logo-karident-2

Naše stomatologické centrum se specializuje nejen na preventivní a záchovnou stomatologii, ale i ošetření parodontologických pacientů. Pravidelně se zúčastňujeme kurzů a školení zaměřených na nejmodernější způsoby ošetření ve stomatologii a v dentální hygieně. Spolupracujeme s předními zubními laboratořemi v Brně.