Naše služby

Pracovní postup bílých výplní

Veškeré výkony se provádí po aplikaci lokální anestezie. Bezbolestnost a pocit bezpečí jsou základem při ošetření.


Nejčastěji před odvrtáním kazu či staré výplně se pacientovi nasadí speciální gumová blána, tzv. kofferdam, která se pomocí dentální nitě ukotví mezi zuby. Díky této bláně nehrozí vdechnutí nebo polknutí zbytků amalgámu, kazu, poranění dásně, jazyka apod. Během vrtání je veškerá voda z povrchu kofferdamu odsávána, tudiž vám neteče nic do úst. Pod touto blánou můžete pohodlně dýchat a polykat.

Po odvrtání a vyčištění kazu se zbylé zubní tkáně zahladí. Pokud zubní lékař nenasadil kofferdam před odvrtáváním, nyní, ve fázi plombování, je nezbytnou součástí. Kompozitní výplně jsou totiž extrémně náchylné na jakoukoliv vlhkost, sliny či krev. Jenom s kofferdamovou blánou lze zhotovit trvanlivou a kvalitní výplň.

Po zajištění suchého prostředí kolem plombovaného zubu jsou postupně aplikovány jednotlivé vrstvy kompozitního materiálu a vytvzeny pomocí polymerační lampy.


logo-karident-2

Naše stomatologické centrum se specializuje nejen na preventivní a záchovnou stomatologii, ale i ošetření parodontologických pacientů. Pravidelně se zúčastňujeme kurzů a školení zaměřených na nejmodernější způsoby ošetření ve stomatologii a v dentální hygieně. Spolupracujeme s předními zubními laboratořemi v Brně.