Naše služby

Nahrazovat staré amalgámy bílými plombami?

Jestli máte v ústech „stříbrné plomby ze základní školy“, je potřeba je zkontrolovat, protože každý materiál se časem opotřebuje.


U amalgámu se může vytvořit spára mezi okrajem výplně a zubu a usnadnit tak pronikání bakterií pod výplň. Často se také stává, že zub neodolá tlaku amalgámu a část se ho odštípne, praskne nebo se zub úplně rozlomí. Jak jsem již psala, amalgám je v zubu zakotven, není nijak přilepen, je potřeba razantnější preparace, tudíž může působit na zbylé zubní tkáně jako klín a rozlomit je.

Při výměně amalgámu je potřeba zub co nejvíc zpevnit, z těchto důvodů je nejvhodnější bílá fotokompozitní výplň. V průběhu celého výkonu zhotovování bílé výplně máte v ústech nasazenou tzv. kofferdamovou blánu. Tato blána chrání před vdechnutím nebo polknutím částí odvrtaného amalgámu, zajišťuje nezbytné sucho, bez kterého by bílá výplň nemohla být adekvátně zhotovena a umožňuje pacientovi klidný a nerušený pobyt na křesle bez neustálého odsávání vody z úst.

logo-karident-2

Naše stomatologické centrum se specializuje nejen na preventivní a záchovnou stomatologii, ale i ošetření parodontologických pacientů. Pravidelně se zúčastňujeme kurzů a školení zaměřených na nejmodernější způsoby ošetření ve stomatologii a v dentální hygieně. Spolupracujeme s předními zubními laboratořemi v Brně.